Strona główna Ekspert radzi Zacznij karierę w IT od praktyk i staży!

Zacznij karierę w IT od praktyk i staży!

0

O tym, dlaczego warto karierę w IT zacząć od praktyk i staży, czym charakteryzuje się praca w IT w bankowości i jacy specjaliści znają tu zatrudnienie mówi Adam Grabara, Dyrektor Departamentu Aplikacji w ING Banku Śląskim.

ING Bank Śląski to całkiem spory software-house produkujący oprogramowanie w oparciu o wiele najnowocześniejszych technologii. Spektrum jest szerokie – aplikacje mobilne, przeglądarkowe, wykorzystujące sztuczną inteligencję, wysokowolumenowe przetwarzanie danych, rozproszone i wielowarstwowe architektury aplikacyjne…

Oferujemy ciekawą pracę dla wielu specjalistów – programistów, data scientistów, analityków, testerów automatycznych, projektantów i architektów aplikacyjnych, fachowców od sieci, baz danych, systemów operacyjnych, middleware, PC i serwerów.

Zarządzanie takim złożonym środowiskiem informatycznym wymaga podejścia procesowego – specjalistów od procesów wytwórczych, a także od wspierania technologii i aplikacji. Warto więc zapoznać się z nowoczesnymi trendami, aby lepiej zrozumieć obszar, w którym chciałoby się pracować. Co ważne, oprogramowanie powstaje w oparciu o Agile – programowanie zwinne – w modelu BizDevOps i z zasadami Orange Code, dzięki którym wspólna praca jest przyjemniejsza i bardziej efektywna: jesteśmy uczciwi, odpowiedzialni i rozważni, kierujemy się zdrowym rozsądkiem.

Jeśli podejmujesz inicjatywę i działasz skutecznie, pomagasz innym osiągać sukcesy i jesteś zawsze o krok do przodu, to ING jest firmą dla Ciebie. A jak najlepiej zacząć? Przede wszystkim przeglądać nasze oferty pracy.

Jak najlepiej zacząć karierę w IT w naszym banku? Warto zapoznać się z propozycjami dla stażystów, dzięki którym o wiele lepiej można się wzajemnie poznać…

Wypowiedź została zaczerpnięta z wydania inżynierskiego Magazynu Akademickiego Eurostudent.