Strona główna Ekspert radzi Dla kogo praca w IT?

Dla kogo praca w IT?

0

O tym, czym wyróżnia się praca w sektorze IT, jak rozwijać się w tym kierunku, gdzie szukać potrzebnych informacji i testować swoje pomysły mówi Michał Gątarski, Dyrektor Działu Utrzymania Platform, Pion IT w Alior Bank SA.

Lubisz poszerzać swoją wiedzę i masz pasję do technologii? Praca w IT to w znakomitej większości ludzie, pasjonujący się technologiami, chcący tworzyć, wdrażać aplikacje i systemy. Internet to niewyczerpane źródło wiedzy dla początkujących oraz doświadczonych ludzi z branży IT. Fora tematyczne, strony społeczności rozwijających projekty opensourcowe lub wykorzystujące konkretne technologie, czy tutoriale i webinaria dostępne na stronach producentów rozwiązań IT to idealny początek budowania podstaw solidnej wiedzy.

Ale czym jest wiedza bez praktyki? Dlatego zachęcam do testowania swoich pomysłów z wykorzystaniem gotowych narzędzi demo, virtualizatorów, kontenerów lub rozwiązań dostępnych w chmurach publicznych. Próbuj, nie zrażaj się, korzystaj z doświadczeń ludzi dzielących się swoją wiedzą!

Wypowiedź została zaczerpnięta z wydania inżynierskiego Magazynu Akademickiego Eurostudent.