Strona główna Prezentacje pracodawców Nokia Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie

Nokia Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie

0

Nokia Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie 

ul. Bobrzyńskiego 46, 30-348 Kraków
e-mail: recruitment.krakow@nokia.com
tel.: 12 298 90 00
www.nokiakrakow.pl

 

Nokia to globalny lider wprowadzający innowacje technologiczne tworzące fundament współczesnego świata, w którym wszystko jest ze sobą połączone. Wspierani badaniami i innowacjami Nokia Bell Labs, oferujemy dostawcom usług telekomunikacyjnych, administracji, wielkim przedsiębiorstwom oraz konsumentom całościowe portfolio produktów, usług i licencji.

Nokia od wielu lat znajduje się w czołówce firm z branży telekomunikacyjnej opracowujących rozwiązania mobilnej łączności szerokopasmowej. Centrum Badawczo-Rozwojowe w Krakowie działa od ponad 5 lat. To tutaj projektowane są i testowane nowe funkcjonalności dla sieci mobilnych LTE 4G, Internet of Thing oraz 5G. Obecnie zatrudniamy przeszło 700 pracowników i cały czas rekrutujemy. Praca u nas daje możliwość udziału przy projektach, w których wykorzystywane są nowoczesne języki i techniki tworzenia oprogramowania: C++ 11 / C++ 14/ Python / CI / Scrum.

PROGRAMY ROZWOJOWE

Współpraca z uczelniami

Nokia ściśle współpracuje ze szkołami wyższymi w regionie: Akademią Górniczo-Hutniczą, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Krakowską i Politechniką Śląską. Zdecydowaną większością pracowników krakowskiego oddziału są właśnie absolwenci tych uczelni.

Studia I lub II stopnia na wydziałach IT bardzo dobrze przygotowują do pracy na stanowisku inżyniera programisty lub inżyniera ds. testów. By ułatwić studentom start na runku pracy, Nokia pomaga poszerzyć program nauczania o obszar specjalizacji krakowskiego ośrodka – systemy telekomunikacyjne 4G Long Term Evolution oraz prace w obszarze 5 generacji i budowy Internet Of Things. Studenci poznają teorię systemów LTE oraz praktycznie mogą poznać działanie stacji bazowej LTE podczas zajęć laboratoryjnych na sprzęcie Nokii.

Krakowska Nokia prowadzi również na wyżej wymienionych uczelniach praktyczne kursy programowania w językach C++, Python, VHDL, Verilog, ucząc nie tylko składni i zasad języka, ale również szkoląc z procesu produkcji oprogramowania.

Ponadto, Katedra Telekomunikacji AGH wspólnie z Centrum Technologicznym Nokia Kraków już 13-go kwietnia 2018 r. otwierają demonstracyjną sieć komórkową LTE, zbudowaną na bazie najnowocześniejszych rozwiązań telekomunikacyjnych dostarczonych przez firmę Nokia. Zaprojektowana przez pracowników Nokii instalacja stanowi wierne odwzorowanie systemów działających u operatorów komercyjnych i ma służyć do testowania najnowszych funkcjonalności rozwijanych i wdrażanych z myślą o 5G w rzeczywistym środowisku. Z nowo otwartej sieci skorzystają zarówno naukowcy jak i studenci Wydziału Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji AGH. Dzięki niej, mając do dyspozycji kompletne środowisko badawcze, będą mogli w praktyce poznawać tajniki nowoczesnych technologii.

PROCES REKRUTACYJNY

Kariera w Nokii

W krakowskim Centrum Technologicznym Nokii prowadzony jest stały nabór na dwa główne stanowiska: Software Engineer / C++ i  Telcom Test Engineer. Dodatkowo cyklicznie poszukiwani są pracownicy na stanowiska: FPGA Design Engineer, RF Software Engineer, Hardware INV Engineer.

Osoby, które zastanawiają nad wyborem ścieżki kariery mogą usłyszeć od menadżerów Centrum Badawczo-Rozwojowego następujące rady:

* zostań programistą, jeżeli: lubisz programować, orientujesz się w różnych językach programowania, znasz ich słabe i mocne strony, znasz bardzo dobrze jeden lub więcej języków programowania wysokiego poziomu, znasz algorytmy, paradygmaty programowania (obiektowe, funkcyjne, proceduralne), lubisz myśleć abstrakcyjnie,

* zostań testerem, jeżeli: lubisz wyszukiwać i rozwiązywać problemy, wymyślać nietypowe scenariusze, które mogą wykryć błąd, chcesz poznać pełną funkcjonalność urządzenia, działanie całego systemu, interesujesz się, jak klient go używa, dobrze znasz domenę produktu (telekomunikacja, sieci IP, interfejs radiowy).

Nokia rekrutuje w zależności od potrzeb przez cały rok. Na rozmowach rekrutacyjnych wyłaniani są ludzie posiadający umiejętność szybkiego uczenia się i dzielenia wiedzą, umiejętność pracy w zespole oraz utożsamiający się z wartościami firmy. W zależności od doświadczenia zawodowego oraz kompetencji obejmują oni stanowiska od Junior Developer poprzez Senior Developerów, Software Architektów, do Managerów, Program Managerów.

Co Nokia może zaoferować swoim pracownikom? Przede wszystkim konkurencyjne wynagrodzenie, premię roczną do 25 proc. rocznych dochodów, podwyższone koszty uzyskania przychodów za pracę twórczą, szkolenia i programy rozwojowe, a także m. in. opiekę medyczną, dopłaty do żłobków i przedszkoli, ubezpieczenie na życie oraz liczne imprezy sportowo-integracyjne.

Więcej o procesie rekrutacji można przeczytać pod linkiem: http://www.nokiakrakow.pl/pl/proces-rekrutacji.

Aktualne oferty pracy w krakowskim Centrum Technologicznym Nokii można znaleźć pod linkiem:http://www.nokiakrakow.pl/pl/oferty-pracy.