Strona główna Wydarzenia Praca w zasięgu ręki! XVIII Giełda Pracy – 16 kwietnia...

Praca w zasięgu ręki! XVIII Giełda Pracy – 16 kwietnia 2024 r. – Szczecin

0

Akademickie Biuro Karier Uniwersytetu Szczecińskiego (ABK US) organizuje XVIII edycję Giełdy Pracy.  W godzinach 9:30-14:30 na Wydziale Ekonomii, Finansów i Zarządzania Uniwersytetu Szczecińskiego przy ul. Mickiewicza 64 w Szczecinie, przedstawiciele pracodawców spotkają się ze studentami i absolwentami w ramach stacjonarnych stanowisk.

Zapraszamy do śledzenia strony dedykowanej wydarzeniu www.gieldapracy.usz.edu.pl oraz zapoznania się z Katalogiem Pracodawców, który umożliwi szybkie zapoznanie się z ofertami i wizytówkami firm.

Giełda Pracy to doskonała okazja do nawiązania bezpośredniego kontaktu z przedstawicielami różnych firm i instytucji. Takie spotkania pozwolą poznać rynek pracy, dowiedzieć się więcej o oczekiwaniach pracodawców względem umiejętności i kompetencji kandydatów, a także zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy, staży oraz praktyk.

W ramach programu XVIII edycji Giełdy Pracy odbywać się będą:

  1. Rozmowy rekrutacyjne – do 5 kwietnia 2024 r. trwają zapisy na rozmowy rekrutacyjne poprzez platformę JobTeaser https://abk-usz.jobteaser.com. Następnie rekruterzy kontaktują się z wybranymi kandydatami.
  2. Debata pt. „Co słychać na rynku pracy” – tematem dyskusji jest aktualna sytuacja na rynku pracy i wpływ sztucznej inteligencji na procesy rekrutacyjne. Relacja z wydarzenia dostępna będzie w mediach społecznościowych ABK US, zrealizowana zostanie we współpracy z UNIWizją – Telewizją Uniwersytetu Szczecińskiego.
  3. Wywiady i podcasty w ramach „Stacja Motywacja” – nagrania spotkań z udziałem pracodawców będą udostępnione na stronach internetowych i w mediach społecznościowych;
  4. Stacjonarne warsztaty z praktykami – doskonała okazja do zapoznania się m.in. z nowymi trendami w rekrutacji, podstawami zarządzania czasem czy green Energy.
  5. Spotkania z doradcami zawodowymi – to okazja, by przygotować się do spotkania
    z wybranymi pracodawcami: skonsultować CV, przeanalizować oferty, przećwiczyć rozmowę rekrutacyjną.

Podczas Giełdy Pracy zostanie podpisane także porozumienie o współpracy z Fabryką Wody sp. z o.o.

Tegoroczna edycja Giełdy Pracy uzyskała Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Szczecin, Patronat Honorowy Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, Patronat Honorowy Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego, Patronat Medialny Radia Eska. Partnerami wydarzenia są NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego, UNIWIZJA – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego.

Przydatne linki:

www.gieldapracy.usz.edu.pl – plan wydarzenia

www.abk-usz.jobteaser.com/pl/events/209669 – baza ofert pracy, praktyk, staży.

Giełda Pracy to szansa na dobry start na drodze do pierwszej pracy przy wsparciu Uczelni.

 

Z nami rozwiniesz skrzydła 

Zespół Akademickiego Biura Karier

Uniwersytetu Szczecińskiego
Cukrowa 12/235, 71-004 Szczecin

www.abk.usz.edu.pl