Strona główna Artykuły Szansa na bezpłatną edukację: akcja świąteczna the:protocol i fundacji CODE:ME

Szansa na bezpłatną edukację: akcja świąteczna the:protocol i fundacji CODE:ME

0

Fundacja CODE:ME, której misją jest między innymi wyrównywanie szans i umożliwianie rozwoju w branży IT, rozpoczęła współpracę z serwisem ogłoszeń the:protocol. Wspólna akcja the:christmas, wykorzystując świąteczno-noworoczny kontekst, skupia się na bezpłatnych sposobach poszerzania kompetencji. Jej adresatkami i adresatami są ci, którzy chcą się rozwijać w obszarze technologii, ale z powodu różnych rodzajów wykluczeń napotykają obiektywne trudności w poszerzaniu wiedzy. the:protocol przeznaczył już dla CODE:ME darowiznę oraz zorganizuje hackathon. Jak wziąć w nim udział?

the:protocol zaangażował swoich klientów i partnerów w świąteczną zbiórkę dla CODE:ME, a jej osią jest prosta gra, za pomocą której można wziąć udział w akcji. Wystarczy wejść na stronę, by poznać zasady akcji świątecznej the:christmas oraz znaleźć tam przygotowaną niespodziankę: theprotocol.christmas.

Akcja the:christmas ma dać szansę wzięcia udziału w hackathonie, który odbędzie się w pierwszym kwartale 2024 roku. Umożliwi on stworzenie swojego pierwszego projektu, zdobycie praktycznych doświadczeń w rozwiązywaniu wyzwań technologicznych oraz pozwoli na integrację lokalnej społeczności programistycznej. Hackathon będzie stanowił platformę do nauki, współpracy i tworzenia innowacyjnych rozwiązań społecznych.

Kto może wziąć udział w bezpłatnym hackatonie?

Hackathon będzie otwarty dla uczestniczek i uczestników, którzy postawili już swoje pierwsze kroki w świecie programowania, ale zależy im na zdobyciu doświadczenia w tworzeniu projektów technologicznych. To program przygotowany z myślą o dorosłych, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności technologiczne i mają chęć zaangażowania się w projekt społecznościowy.

Organizatorzy zapewniają także zróżnicowany zespół mentorek i mentorów z różnych dziedzin programowania, tworzenia stron i aplikacji. Dzięki temu projekt ma szansę sprostać różnorodnym zainteresowaniom osób, które będa w nim uczestniczyć.

– Chcemy wesprzeć CODE:ME w misji, która ma zniwelować utrudniony dostęp do rozwoju technologicznego. To wyzwanie, które dotyczy wszystkich, niezależnie od pochodzenia czy posiadanych zasobów. Myślę, że im więcej działań, które poszerzają szansę na bezpłatny rozwój i pogłębienie umiejętności, tym większe prawdopodobieństwo osiągnięcia efektu skali. A to może realnie zmienić sytuację osób, które po prostu chcą się rozwijać, ale nie mogą. Dlatego jako the:protocol zdecydowaliśmy się wesprzeć działania fundacji oraz przygotowaliśmy coś, co może zachęcić naszych partnerów – prostą grę point&click stworzoną wewnętrznie przez nasz zespół – wyjaśnia Mira Winter, brand managerka the:protocol.

Efektem akcji the:christmas i hackatonu będzie wspólny projekt społecznościowy. Rozwiązanie, na którym skupią się uczestniczki i uczestnicy, będzie przedsięwzięciem wartościowym dla lokalnej społeczności. Szczegóły dotychczasowych hackatonów organizowanych przez CODE:ME można znaleźć na https://codeme.pl/kursy.

Akcję można znaleźć pod adresem: https://www.theprotocol.christmas/