Strona główna Wydarzenia Kraków stolicą testów IT

Kraków stolicą testów IT

0

18 października testerzy z całej Polski przyjadą do Krakowa, zamieniając dawną stolicę Polski w stolicę testów IT, a wszystko za sprawą „Test Dive”– jednej z największych konferencji testerskich, goszczącej w Krakowie już po raz drugi.

Organizatorzy zaplanowali wiele wykładów oraz paneli dyskusyjnych, podczas których będą poruszane tematy współcześnie istotne dla efektywnego testowania, między innymi tematy związane z metodykami testowania systemów IT oraz ich bezpieczeństwem nowoczesnym środowiskiem testowym „In the cloud”, automatyzacją procesów testowania czy sposobami zarządzania w testach.

Wśród tegorocznych uczestników znajdują się profesjonaliści z branży IT, studenci kierunków informatycznych oraz entuzjaści testów i zagadnień IT. Podczas konferencji wystąpi aż 21 prelegentów, zarówno z Polski, jak i z zagranicy. „W jednym miejscu zawodowi testerzy i pasjonaci będą mogli wejść w otwartą dyskusję i wymianę doświadczeń ze światowej klasy ekspertami w tej dziedzinie. Istotą spotkania jest przede wszystkim integracja środowiska naukowego, ze światem biznesu.” – mówi Krzysztof Persona, dyrektor Centrum Badawczo-Rozwojowego NOKIA w Krakowie, będącego organizatorem konferencji.

Będzie to już druga edycja konferencji Test Dive. Pierwsza edycja zebrała bardzo pozytywne opinie i skupiła około 1000 osób związanych z IT, które miały okazję do poznania najnowszych trendów w branży. „Mamy nadzieje, że nasza konferencja na stałe wpisze się w kalendarz konferencji technologicznych w Polsce i stanie się świetną okazją do promowania zarówno lokalnego środowiska IT, jak i samego miasta Kraków.” – dodaje Persona.

Udział w konferencji jest całkowicie darmowy. Więcej informacji: www.testdive.pl