Strona główna Artykuły Let’s solve IT – czyli rozwiąż swój problem z profesjonalistą!

Let’s solve IT – czyli rozwiąż swój problem z profesjonalistą!

0

Ewelina Wołoszyn i Anna Szwiec, organizatorki Women in Technology w Krakowie opowiedziały nam szerzej swoich działaniach, w tym o programie Let’s solve IT.

Zacznijmy od tego, czym jest organizacja Women in Technology?

Anna Szwiec: Women in Technology to ogólnopolska organizacja, która istnieje już od 2009 roku. Działamy w 9 miastach Polski (Kraków, Wrocław, Warszawa, Katowice, Opole, Lublin, Gdańsk, Poznań, Łódź). Organizujemy cykliczne spotkania i warsztaty związane z różnymi dziedzinami IT, program mentorski Tech Leaders oraz nasz nowy projekt “Let’s solve IT”.

Ostatnio zajmujecie się rozwojem nowego projektu o nazwie Let’s solve IT. Czym on jest i jak przebiega?

AS: Let’s Solve IT to projekt skierowany dla osób związanych z IT. Można zasięgnąć pomocy u ekspertów na tematy związane z branżą nowych technologii – programowaniem, user experience, zarządzaniem zespołem, testowaniem, itd. Let’s Solve IT jest przeznaczone dla rozwiązywania konkretnego problemu w czasie jednej sesji. Sesje z odbywają się poprzez video-konferencje 1 na 1 z ekspertem z danej dziedziny.

Do kogo skierowany jest projekt Let’s solve IT?

Ewelina Wołoszyn: Jest on skierowany do wszystkich ludzi związanych z IT, którzy w swoim projekcie lub projektach utknęli na danym etapie. Wobec czego dedykujemy go zarówno osobom, które chcą poczynić swoje pierwsze kroki w dziedzinie nowych technologii oraz wszystkim tym, którzy są już na poziomie zaawansowanym.

Na jakim etapie projekt jest w tej chwili?

AS: Obecnie trwa pilotażowa edycja Let’s solve IT. Spośród wielu zgłoszeń które otrzymaliśmy wybraliśmy 8 dziewczyn, które będą mogły skorzystać z wiedzy naszych ekspertów i przy ich pomocy rozwiązać problemy, przy których utknęły lub mają problem.

Czy w przyszłości planujecie kolejne edycje Let’s solve IT?

EW: Tak, zdecydowanie chcemy tworzyć kolejne edycje i rozwijać projekt. W tym momencie rozmawiamy z kolejnymi potencjalnymi ekspertami, którzy mogą się włączyć w kolejne edycje.

Wspomniałyście o ekspertach, kim są? Kogo zaangażowałyście do programu?

AS: Do programu zaangażowałyśmy ekspertów z różnych dziedzin, tak aby każdy kto ma problem związany z różnymi aspektami IT znalazł osobę, która pomoże mu go rozwiązać. W obecnej pilotażowej edycji, skupiłyśmy się szczególnie na dziedzinach, które zaznaczyły w zgłoszeniach wybrane przez nas uczestniczki.

W ramach Women in Technology dzieje się wiele więcej niż Let’s solve IT. Jakie inne programy lub działania prowadzicie?

EW: Jesteśmy w trakcie rozwoju globalnego projektu – Tech Leaders, który jest czteromiesięcznym programem mentorskim dla kobiet w IT. Obecnie dążymy do tego, aby program ten był organizowany niezależnie na wszystkich kontynentach. Dodatkowo organizujemy comiesięczne spotkania, szereg warsztatów, hackathonów, konferencji.

Dziękujemy za rozmowę.

 


Anna Szwiec – Na co dzień pracuje w branży IT jako programistka a po godzinach realizuje się jako organizatorka w „Women in Technology”. Przygotowuje eventy, dzięki którym dziewczyny mogą wystartować i rozwijać się w branży IT.

 


Ewelina Wołoszyn – Przedsiębiorca, twórca projektów o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Buduje software house Lonsley, który zajmuje się Machine Learning. Organizuje i rozwija Women in Technology w Krakowie.

Więcej informacji na temat projektów Women in Technology można zasięgnąć na stronach:
http://womenintechnology.pl/
https://www.facebook.com/WiTPoland