Strona główna Artykuły Dziewczyno! Weź stypendium!

Dziewczyno! Weź stypendium!

0

„Nowe technologie dla dziewczyn” to polski program stypendialny dla młodych kobiet, które wiążą swoją przyszłość zawodową z branżą technologiczną.

W programie mogą wziąć udział zarówno maturzystki 2017 zainteresowane studiami technicznymi, jak i studentki wybranych politechnik i kierunków (tutaj lista).
W ramach programu „Nowe technologie dla dziewczyn” zostanie rozdysponowanych dwadzieścia pięć stypendiów na rok akademickim 2017/18.
Programem zostały objęte m.in. Politechnika Krakowska, Akademia Górniczo-Hutnicza, Akademia Morska w Gdyni, Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Poznańska, UMCS w Lublinie, Politechnika Śląska czy Politechnika Rzeszowska.
Stypendystki otrzymają wsparcie merytoryczne i finansowe.
Wsparciem merytorycznym służą doświadczeni pracownicy firmy Intel. Mentor pomoże wyznaczyć cele i wytrwale je realizować, a także pokaże jak wygląda praca w dużej firmie technologicznej i jak planować karierę.
Wsparcie finansowe to stypendium w wysokości 12 000 pln (brutto), które pokryje część wydatków, poniesionych w związku ze studiami.
Będzie to też szansa, aby wziąć udział w programie stażowym – w Intel Technology Poland Sp. z o.o. w Gdańsku, największym centrum badawczo-rozwojowym Intel w Europie lub w USA.
Organizatorami programu są Fundacja Edukacyjna Perspektywy oraz firma Intel.
Szczegóły tutaj>>>