Strona główna Artykuły W tych obszarach IT najszybciej znajdziesz zatrudnienie

W tych obszarach IT najszybciej znajdziesz zatrudnienie

0

Dynamiczny rozwój nowych technologii, ogromne znaczenie Internetu oraz zmiana stylu życia to główne przyczyny wzrostu zatrudnienia w branży IT. Zawody z tym związane silnie się rozwijają, a specjaliści z sektora IT są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych. O obszarach IT, które w ostatnim czasie odnotowują szybki wzrost opowiada Karolina Waszkiewicz, konsultant w zespole IT Services, Antal.

Analityka danych

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które generują coraz więcej danych. Dane te muszą być właściwie składowane i przetwarzane – wszelkie zawody związane z analityką danych i sztuczną inteligencją są więc zawodami przyszłościowymi. Specjaliści z tego obszaru posiadają silnie rozwinięte zdolności pracy na dużych zbiorach danych: przetwarzania, analizy, wyciągania wniosków oraz przede wszystkim wiedzę jak zastosować je w praktyce.

Integracja usług sieciowych

Cloud computing, czyli aplikacje oraz infrastruktura IT dostarczane w formie usługi internetowej przy zastosowaniu elastycznego modelu finansowego, stają się coraz bardziej popularne. Firmy poszukują specjalistów, którzy zajmą  się wdrożeniem tego typu technologii oraz połączeniem ich z już istniejącym, używanym przez firmę oprogramowaniem.

Programowanie

Specjaliści z obszaru programowania są bezustannie poszukiwani przez firmy z sektora IT. Do najpopularniejszych języków programowania należą:

Java – język używany przez około 9 milionów programistów na całym świecie. Dużym atutem języka JAVA jest to, że działa na ponad 7 miliardach urządzeń, na systemach Windows oraz Linux. Istnieje również możliwość zastosowania go do tworzenia aplikacji natywnych na system Android.

JavaScript – należy do grupy języków skryptowych. Dzięki niemu istnieje możliwość poprawy prezentacji stron oraz wzbogacenie ich o możliwość interakcji z użytkownikiem. JavaScript obsługiwany jest przez większość przeglądarek internetowych, w związku z czym pojawia się na większości stron.

Python – język programowania wysokiego poziomu, łatwy w nauce i stosowaniu do tworzenia różnorodnego oprogramowania. Można go wykorzystać do tworzenia serwisów internetowych lub aplikacji desktopowych działających na komputerach użytkowników. Pythona można użyć również do tworzenia aplikacji sieciowych, czy skryptów np. generujących zestawienia i raporty.