Strona główna Prezentacje pracodawców Sabre Polska

Sabre Polska

1845
0

Sabre Polska

ul. Wadowicka 6D, 30-415 Kraków
sabre.polska@sabre.com
http://www.sabre.pl/

KIM JESTEŚMY

Misją Sabre jest rozwijanie innowacyjnych technologii, które sprawiają, że podróżowanie staje się łatwiejsze. Sabre tworzy i sprzedaje rozwiązania, a także zapewnia wsparcie technologiczne dla branży turystycznej i lotniczej. Obsługuje m.in. podróżujących, agencje turystyczne i przewoźników.

Nasze trzy główne centra rozwoju oprogramowania znajdują się w Dallas w USA (siedziba główna Sabre), Krakowie oraz Bangalore w Indiach – łącznie zatrudniamy około 10 tysięcy pracowników w 60 krajach.

Wśród naszych klientów jest około 400 linii lotniczych, 125 tysięcy hoteli i wielu innych usługodawców związanych z branżą turystyczną i podróżniczą. Dzięki naszemu oprogramowaniu na pokładach samolotów podróżuje 500 milionów pasażerów rocznie, a ilość obsługiwanych transakcji dochodzi do 32 tysięcy na sekundę. Tak wielki rozmach dokonywanych operacji sprawia, że Sabre jest w ścisłej światowej czołówce firm zajmujących się nowoczesnymi rozwiązaniami IT.

PROGRAMY ROZWOJOWE

Od 2009 roku Sabre Polska organizuje program trzymiesięcznych płatnych praktyk letnich, przyjmując każdego lata od kilkunastu do kilkudziesięciu stażystów, najczęściej studentów kierunków informatycznych. Naszym konsekwentnie realizowanym założeniem, które wynika ze strategii zatrudniania w Sabre, jest złożenie najlepiej ocenionym stażystom ofert pracy w takim wymiarze godzin, na jaki pozwala harmonogram aktualnie realizowanych na uczelni zajęć. W ten sposób, z jednej strony dajemy młodym ludziom szansę na zdobycie doświadczenia jeszcze w trakcie studiów, a z drugiej – inwestujemy w naszych przyszłych pełnoetatowych pracowników, którzy kończąc studia znają już naszą firmę i jej specyfikę: technologie, procesy, produkty itp. W 2012 roku złożyliśmy oferty pracy 70 studentom, którzy odbyli trzy- lub sześciomiesięczne staże w Sabre.
W roku 2013 rozpoczęliśmy pilotażową edycję projektu pod nazwą Sabre Academy. Od marca do czerwca nasi pracownicy prowadzili na trzech krakowskich uczelniach – Uniwersytecie Jagiellońskim, Politechnice Krakowskiej oraz Akademii Górniczo-Hutniczej – otwarte wykłady. Głównym celem Sabre Academy było przekazanie studentom wiedzy i praktycznych umiejętności, przydatnych w przyszłej pracy programisty, a także zbudowanie wizerunku Sabre jako pożądanego pracodawcy. Wykłady miały swoją kontynuację w postaci warsztatów w siedzibie Sabre. Treścią spotkań było m.in. przybliżenie technologii wykorzystywanych w Sabre (np. języki programowania Java i C++) oraz metodyki rozwoju oprogramowania (np. Agile – SCRUM). Ponieważ krakowskie uczelnie są niezwykle istotnym elementem ekosystemu, w jakim funkcjonuje nasza firma, chcieliśmy zaprezentować studentom, jak praktycznie funkcjonuje to, co poznają w teorii na zajęciach oraz pokazać im, jak może wyglądać ich praca po studiach. Jest to przejaw wcielania w życie jednej z firmowych wartości Sabre: „Our communities matter” („Nasze lokalne społeczności są dla nas ważne”), ponieważ wspieramy w ten sposób uczelnie, dzieląc się praktyczną i nowoczesną wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu rozwoju oprogramowania.

Całokształt działań skierowanych do studentów zaowocował nagrodą przyznaną Sabre Polska przez PARP: Pracodawca Jutra 2014.

PROCES REKRUTACYJNY

Ponieważ nasze rozwiązania technologiczne są doceniane przez ogromną i wciąż rosnącą liczbę klientów, Sabre nieustannie staje się coraz większą organizacją. Skutkuje to naszą ciągłą gotowością do poznawania i zatrudniania nowych specjalistów na wszystkich poziomach zaawansowania.

Etapy procesu rekrutacyjnego:

Pierwszym krokiem jest zaaplikowanie online za pomocą formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej:
http://www.sabre.pl/careers/

Wybrani kandydaci zostaną zaproszeni na rozmowę telefoniczną z rekruterem, która ma na celu sprawdzenie kompetencji językowych, motywacji i doświadczenia oraz ewentualne umówienie się na testy techniczne, jeśli są one wymagane.
Kolejnym etapem jest spotkanie w siedzibie firmy z managerem zespołu, do którego aplikuje kandydat. Po tym spotkaniu podejmujemy decyzję dotyczącą zatrudnienia kandydata.
Zapraszamy do aplikowania!