Strona główna Artykuły Największy hackathon – wkrótce

Największy hackathon – wkrótce

0

Największy na świecie HACKYEAH HACKATHON odbędzie się w Krakowie. Organizatorzy zapowiadają pobicie Rekordu Guinnessa w największym hackathonie stacjonarnym!

Hackathon to wydarzenie kierowane do programistów, grafików, kierowników projektów i innych osób zajmujących się na co dzień tworzeniem oprogramowania. Idea wydarzenia polega na podzieleniu specjalistów w zespoły, które pracują ciągle przez kilkadziesiąt godzin nad rozwiązaniem przedstawionego im problemu. Za poprawne rozwiązanie otrzymują nagrody i propozycje pracy.

HackYeah: jak i o co walczymy?

Organizatorzy HackYeah mierzą wysoko i podczas hackathonu planują pobić rekord Guinnessa w największym hackathonie na świecie! By stać się liderem, organizator planuje zgromadzić ok. 2000 uczestników.

Na wydarzeniu pojawią się specjaliści podzieleni na specjalizacje: Java, C/C++,C#, .Net, Scala, Swift, Objective C, JavaScript, PHP, Python, Ruby, HTML5, SQL. Podczas hackathonu będą podejmowali próbę rozwiązania kilkunastu zadań z zakresu gorących trendów technologicznych: VR, AR, AI, IoT, Data Mining, Security, Gamedev, Fintech, Productdev, Mobile, Cloudcomputing, Automotive, przygotowanych specjalnie na potrzeby wydarzenia przez jego partnerów. Za ich rozwiązanie czekają wartościowe nagrody i propozycje pracy.

Zapotrzebowanie na programistów na rynku pracy

Hackathon jest odpowiedzią na rosnące potrzeby rekrutacyjne firm IT operujących w Krakowie. W 2017 roku otwiera się w samym Krakowie ponad 1500 nowych miejsc pracy, a zapotrzebowanie na programistów na rynku polskim szacuje się na 30 000 pozycji.

HackYeah! będzie miejscem, w którym pracodawcy i potencjalni pracownicy poznają się osobiście. Firmy na konkretnych zadaniach przetestują umiejętności pracowników, a uczestnicy będą mieli okazję otrzymania wartościowych propozycji pracy oraz zdobycia nagród. Hackathony w ostatnich latach stały się popularnym narzędziem służącym do rekrutacji najlepszych specjalistów.

Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-29 października 2017 r. w TAURON Arenie w Krakowie.
Informacje o HackYeah Hackathon są dostępne tutaj >>>