Strona główna Artykuły Marzysz o dobrej pracy? Zostań programistą!

Marzysz o dobrej pracy? Zostań programistą!

0

Masz dość swojej pracy, szefa i zarobków, które nie są satysfakcjonujące? Chcesz coś zmienić, ale nie bardzo wiesz jak i myślisz, że już jest za późno? Nic bardziej mylnego – na zmianę nigdy nie jest za późno.

Wciąż masz szansę…

Każdy, kto osiągnął sukces stał kiedyś w takim miejscu jak Ty – na linii startu. Nie odkładaj tej decyzji, jeśli już jakiś czas bijesz się z myślami, czy iść do przodu, czy zostać w miejscu. Nauka trwa całe życie i na zmianę nigdy nie jest za późno. Teraz w krótkim czasie możesz zdobyć kompetencje, które pozwolą Ci na znalezienie wymarzonej pracy i spełnienie zawodowe w branży IT.

Dlaczego IT?

Blisko 34 mld zł – zgodnie z przewidywaniami PMR Research w przeciągu pięciu lat taką wartość osiągnie polski rynek IT. Dynamika rozwoju przekłada się na jakość kadr – w 2016 r. Polska znalazła się na 3. miejscu w rankingu programistów Hacker Rank. Pojawia się tylko jeden problem: już teraz w Polsce brakuje ponad 50 tys. nowych pracowników IT. I będzie brakowało ich coraz więcej. Dlatego to idealny moment na przekwalifikowanie się i start w branży IT. Decyzję może wspomóc fakt, że praca w IT to także wysokie zarobki – według firmy Hays Poland wynagrodzenie programisty wynosi w Polsce powyżej 6000 zł brutto – cały raport dostępny jest na stronie projektu Reaktor.

Praktyczne kodowanie

Pewnie myślisz, że trzeba skończyć studia aby zostać programistą. To mit. Dla pracodawców w tej branży liczą się umiejętności, chęć uczenia się i wiedza. Nie musisz mieć dyplomu, by zacząć stawiać pierwsze kroki w zawodzie programisty.
Na rynku jest duży wybór kursów zawodowych. Jednak najskuteczniejsze są szkolenia boot camp, które opierają się na praktyce, dzięki czemu szybko zdobywasz nowe umiejętności, a swoje portfolio tworzysz już na kursie. W takim modelu swoje kursy prowadzi Reaktor PWN, który w sześć tygodni umożliwia naukę programowania i zmianę wykonywanego zawodu. Nierealne? A jednak!

Reaktor PWN

Tym, co wyróżnia kursy Reaktor PWN spośród podobnych, to jego wartość merytoryczna. Nad programem czuwa grono ekspertów ze środowiska naukowego, a także przedstawiciele firm rekrutacyjnych. Nie należy zapominać także, że PWN to niekwestionowany lider branży edukacyjnej, która posiada doświadczoną kadrę trenerską.

Co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem kursu?

Usiądź wygodnie i przejrzyj oferty. Sprawdź, ile godzin trwa dany kurs. Absolutne minimum to 150 h kursu, ale wiele szkół, np. Reaktor PWN to aż 240 h nauki pod okiem wyspecjalizowanych trenerów. Jeśli już zdecydowałeś, którą ofertę wybierasz to kolejnym krokiem jest wypełnienie testu, który sprawdzi, czy masz predyspozycje do pracy na stanowisku programisty. Po wypełnieniu takiego testu konsultant z Reaktor PWN omówi z Tobą wyniki i zarekomenduje, który kurs powinieneś wybrać. Jeżeli się zdecydujesz na kurs, to będzie Twój pierwszy krok do zmiany kariery.

Twoje miejsce w nowym zawodzie

Jeśli zdecydujesz się na pracę programisty, możesz wybrać stanowisko Front-end Developer lub Back-end Developer. Czym się one różnią? Jako Front-end Developer będziesz zajmować się wizualną częścią stron internetowych, gier, newsletterów, cięciem projektów graficznych do postaci HTML, optymalizacją aplikacji pod kątem SEO, wprowadzaniem responsywności do stron internetowych. Z kolei back-end to silnik aplikacji, czyli wszystko to, co działa po stronie serwera, ale bez czego aplikacja nie mogłaby wykonywać określonych operacji. Programiści back-end projektują mechanizmy, na podstawie których funkcjonuje cała aplikacja.

Jak wygląda kurs w Reaktor PWN?

Podczas zajęć praktycznych w krótkim czasie opanujesz najpopularniejsze i najbardziej potrzebne na rynku języki programowania, takie jak C++, Ruby, Java, Perl czy Python. Osoba, która ukończy szkolenie będzie mogła rozpocząć pracę jako front-end lub back-end developer.

Podczas kursu uczestnicy programują aplikacje i strony internetowe, tworząc w ten sposób swoje portfolio niezbędne podczas rozmów kwalifikacyjnych. Zatrudnienie na rynku IT to szansa na wysokie zarobki – według firmy Hays Poland wynagrodzenie programisty wynosi w Polsce powyżej 6000 zł brutto – cały raport dostępny jest na stronie projektu Reaktor.

Po każdym kursie typu boot camp otrzymujesz Certyfikat ukończenia, ale to nie wszystko. W niektórych szkołach, np. Reaktor PWN nie zostawiają Cię samego, będziesz mieć wsparcie partnerów rekrutacyjnych projektów a jeśli będziesz jednym z dwóch najlepszych kursantów, to organizatorzy Reaktora zapewnią Ci staż. Na co więc czekać?
Więcej informacji na temat kursów znajdziesz na stronie internetowej http://www.reaktor.pwn.pl.
Na co więc czekać? Zmień swoje życie już dziś.