Strona główna Artykuły KPT ScaleUp: Dofinansowanie w programie akceleracyjnym

KPT ScaleUp: Dofinansowanie w programie akceleracyjnym

351
0

Krakowski Park Technologiczny po raz drugi otwiera nabór do tzw. programu akceleracyjnego, czyli programu stymulującego rozwój młodych firm pracujących nad rozwiązaniami dla przemysłu i smart city.

Akceleracja oznacza „przyspieszenie” i jest procesem intensywnej pracy nad start-upem, który jest już gotowy do znacznego zwiększenia skali swojej działalności. Od końca maja w Krakowskim Parku Technologicznym trwa taki właśnie pilotażowy program, w ramach którego start-upy pracują nad wdrożeniami swoich produktów i usług wspólnie z doświadczonymi przedsiębiorcami, takimi jak EC Grupa, Kraków Airport, Protech, Oknoplast, ES-SYSTEM, Astor czy Fideltronik.

Na stronie scaleup.kpt.krakow.pl można już aplikować do 2. edycji, która rozpocznie się w listopadzie. Do udziału w projekcie mogą zgłaszać się polskie start-upy, działające na rynku nie dłużej niż 5 lat i posiadające produkt lub działający prototyp rozwiązania B2B w jednym z trzech obszarów: Industry 4.0, IIoT lub smart city.

W drugiej edycji KPT ScaleUp weźmie udział 12 zespołów, które mogą liczyć na 200 000 zł wsparcia oraz pomoc ekspertów branżowych i dużych przedsiębiorstw z zakresu business development.