Strona główna Artykuły Hackaton: Dla lepszych społeczności

Hackaton: Dla lepszych społeczności

992
0

Już tylko kilka ostatnich miejsc zostało dla chętnych, którzy i które zechcą wziąć udział w niezwykłym hackatonie, organizowanym przez Hackerspace Silesia oraz Woman in Technology 8-9 września w Katowicach.

Tegoroczna edycja skupia się wokół hasła For Better Communities, czyli dla lepszych społeczności. Projekty, które stworzą uczestnicy, będą miały na celu rozwiązać dany problem społeczny. Mogą też być kierowane do lokalnych społeczności lub grup zainteresowań.

To już trzecia edycja imprezy, podczas której ludzie ze świata IT spotykają się przedstawicielami organizacji pozarządowych i społecznikami, i przez 24 godziny pracują nad projektami, które mają – jakkolwiek by to nie zabrzmiało – ulepszyć świat.

Hackaton tylko dla programistów…?

Bzdura! Zapraszamy programistów, projektantów graficznych, aktywistów…
Najciekawsze projekty powstają w interdyscyplinarnych zespołach. W trakcie zeszłorocznej imprezy zespoły pracowały między innymi nad takimi zagadnieniami jak monitorowanie stanu powietrza, gamifikacja w edukacji, odkrywanie „małej ojczyzny”, wsparcie oddechowe osób sparaliżowanych czy pomoc w zatrudnieniu dla osób o bardzo specyficznych kwalifikacjach.

For Better Communities… czyli co?

W tym roku, zanim problemy zostaną przedstawione na samym hackatonie, przedstawiciele NGO wezmą udział w warsztatach design thinking, na których przemyślą swoje potrzeby. Organizatorzy zapewniają jednak, że każdy z uczestników czy zespołów będzie mógł zgłosić i pracować również nad autorskim pomysłem – o ile wpisuje się w bardzo szeroką tematykę wydarzenia.

Koduj dla Polski jest partnerem tego wydarzenia – będziemy zachęcać uczestników, aby po hackatonie kontynuowali pracę nad projektami w ramach działań brygady z Górnego Śląska.

Jeśli nie macie planów na drugi wrześniowy weekend (8-9 września), zapraszamy do Katowic! Wstęp – bezpłatnie.
Wszystkie potrzebne informacje znajdziecie na stronie hacksilesia.pl