O tajnikach dobrego CV opowiada Joanna Stypuła, starszy konsultant w zespole IT Services firmy Antal.
Poza podstawowymi informacjami aplikacja powinna zawierać szczegóły dotyczące znanych przez Ciebie narzędzi, technologii i metodologii prowadzenia projektów (warto dodać poziomy znajomości każdej z nich). Kolejnym ważnym elementem jest zamieszczenie w CV informacji na temat projektów realizowanych w ramach studiów bądź prywatnie, na własny użytek (w taki sposób łatwo „wyłowić” z rynku pasjonatów). W opisie powinna być zawarta tematyka projektu, Twoja rola w zespole, narzędzia i technologie, które zostały wykorzystane.
Opisz swój profil zawodowy. Jeśli w czasie studiów miałeś/aś kontakt z wieloma językami programowania, napisz o tym, który z nich chcesz aktualnie rozwijać, jakie stanowiska pracy Cię interesują i dlaczego zależy Ci na pracy w firmie o konkretnym profilu (np. software house, start-up, korporacja).
Warto też wspomnieć o grupach oraz społecznościach internetowych z branży IT, których jesteś członkiem. Załóż swój profesjonalny profil na LinkedIn lub innym portalu zrzeszającym specjalistów IT (może warto też udostępnić swoje repozytorium na GitHubie?). Jeśli należysz do koła naukowego, współorganizujesz spotkania ze specjalistami, współpracujesz z organizacjami studenckimi – koniecznie o tym napisz. Takie informacje będą doskonałym dopełnieniem profilu i Twoją wizytówką na rynku pracy.