Strona główna Artykuły Miej odwagę i dołącz do VIII edycji Huawei „Seeds For The Future”!

Miej odwagę i dołącz do VIII edycji Huawei „Seeds For The Future”!

0

Huawei już po raz ósmy organizuje polską edycję Seeds For The Future. To globalny program firmy, który jest skierowany do najzdolniejszych studentek i studentów z ponad 100 krajów.

Na uczestników wydarzenia czeka cykl szkoleń i warsztatów online prowadzonych przez światowej klasy ekspertów. Pięćdziesięcioro uczestników z Polski będzie miało okazję wziąć udział w serii wyjątkowych kursów i zajęć online podczas ośmiu dni wypełnionych praktyczną wiedzą. Aplikacje do ósmej edycji programu przyjmowane są do 10.10.2021 r.


Szczegóły dotyczące programu Seeds For The Future można znaleźć na stronie:

https://seedsforthefuture.pl/

oraz na fanpage’u:

https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska


 

 Seeds For The Future – przyszłość technologii

Technologie informacyjne i komunikacyjne (ICT) stały się kluczowymi motorami rozwoju dla wielu branż. Aby inspirować przyszłych liderów w tym zakresie oraz zapewnić im dostęp do najnowszej wiedzy, Huawei stworzył Seeds For The Future. To najważniejszy projekt edukacyjny firmy, który skierowany jest do najzdolniejszych studentek i studentów kierunków technicznych, ale nie tylko. Globalnie program prowadzony jest od 2008 roku, a w Polsce trwa właśnie nabór do jego 8. lokalnej edycji, która odbędzie się w dniach 18–25 października.


Seeds For The Future jest dla studentek i studentów okazją do poznania branży ICT od środka, w kontekście globalnego środowiska biznesowego, przyszłych zadań związanych z odpowiedzialnością społeczną, czy opracowywanych obecnie technologii i współczesnych trendów. Stanowi on niezwykle istotny pomost pomiędzy zdobytą na uczelniach wiedzą teoretyczną, a pracą zawodową w przyszłości. Sukces poprzednich edycji i rosnące zainteresowanie projektem pokazują, że jest to element wyjątkowo potrzebny i doceniany przez studentów – mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. Strategii i Komunikacji Huawei Polska


 

Tematy tegorocznego Seeds For The Future

W ramach 8-dniowego programu online uczestnicy poznają wiodące trendy w rozwoju sztucznej inteligencji i inteligentnych miast, zastosowań 5G oraz technologii służących ochronie planety. Eksperci poprowadzą też zajęcia z przywództwa, a studenci będą mieli niezwykłą okazję do nawiązania kontaktów naukowo-biznesowych z najzdolniejszymi rówieśnikami i ekspertami z całego świata. Podczas tej edycji nie zabraknie dyskusji na gorące tematy związane z cyberbezpieczeństwem, zarządzaniem danymi czy przemysłem kosmicznym. Uczestnicy dowiedzą się też więcej na temat chińskich mediów społecznościowych i azjatyckiego modelu biznesowego Ubera. Studentki i studenci będą mogli skorzystać z interaktywnych wizyt i zwiedzania na żywo między innymi Wielkiego Chińskiego Muru a także wziąć udział w spotkaniach i dyskusjach z przedsiębiorcami z firm takich jak JD czy DJI.

Proces rekrutacji

Chcąc aplikować do projektu należy przygotować CV, wykaz ocen i ewentualnych osiągnieć naukowych, list motywacyjny w formie pisemnej (400–600 słów) i/lub trzyminutowy film, przedstawiający kandydatkę lub kandydata. Zgłoszenia są przyjmowane przez Opiekunów Projektu Seeds For The Future, ustalonych przez władze poszczególnych uczelni, biorących udział w projekcie, a także mailowo pod adresem: piotr.bednarski@huawei.com.

Aplikacja do udziału w programie jest otwarta do 10.10.2021 r. dla wszystkich studentek i studentów kierunków związanych z ICT, inżynierią, technologiami oraz matematyką, a także studentek i studentów z innych kierunków, zainteresowanych technologiami i ich wpływem na rozwój świata oraz przemiany społeczne.

Kalendarz programu

Patroni programu firmy Huawei

Tegoroczną polską edycję programu patronatem objęły takie instytucje jak: Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Fundacja Perspektywy, Fundacja Digital Poland, Fundacja Sukcesu Pisanego Szminką, Konfederacja Lewiatan, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców czy Krajowa Izba Gospodarcza Elektroniki i Telekomunikacji, co podkreśla jego znaczenie zarówno dla przedstawicieli branży telekomunikacyjnej, jak i środowiska biznesowego. Co równie istotne, także sami studenci zrzeszeni w Parlamencie Studentów Rzeczypospolitej Polskiej oraz stowarzyszeniach BEST i IAESTE, docenili jego wartość i zadecydowali o objęciu programu patronatem.

Wśród uczelni wyższych, które już potwierdziły swoje zaangażowanie przy ósmej polskiej edycji Seeds For The Future znajdują się najlepsze uczelnie w kraju, w tym Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Świętokrzyska, Politechnika Opolska, Uniwersytet Jagielloński, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Leona Koźmińskiego, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Akademia Górniczo-Hutnicza. Lista patronów oraz partnerskich uczelni wciąż jest aktualizowana.

Szczegóły dotyczące programu Seeds For The Future można znaleźć na stronie:

https://seedsforthefuture.pl/

oraz na fanpage’u:

https://www.facebook.com/SeedsfortheFuturePolska